Przejazd z psem, kotem do Chorwacji - CROTOUR

Przejazd z psem lub kotem do Chorwacji

CROTOUR

Firma CroTour świadczy nie tylko usługi komfortowego przewozu osób - naszym pasażerom oferujemy także możliwość przejazdu z psem lub kotem do Chorwacji. Nie każdy, kto wyjeżdża na kilka dni, chce zostawić swojego pupila w domu pod czyjąś opieką. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom takich klientów i proponujemy, by zabrali w podróż zwierzaka. Według ostrożnych szacunków w Polsce jest około 7 milionów psów i 6 milionów kotów. W tej ogromnej grupie na pewno znajdzie się niemały odsetek, który - wybierając się do Chorwacji - stawia na wspólny przejazd z psem lub kotem.

Przejazd z psem do Chorwacji

Chorwacja jest członkiem Unii Europejskiej od 2013 roku. W związku z tym każdy, kto chce podróżować ze swoim czworonogiem do tego kraju w granicach państw unijnych, powinien w trasę zabrać psi paszport i aktualne szczepienie na wściekliznę, znajdujące się w książeczce szczepień czworonoga. W przypadku braku szczepienia na wściekliznę, można udać się z psem do weterynarza, należy jednak zmieścić się w odpowiednim terminie - mianowicie nie później niż 21 dni przed wyjazdem, ponieważ dopiero po tym czasie szczepienie na wściekliznę nabiera ważności. Pies, który przekroczy ze swoim właścicielem chorwacką granicę, musi także posiadać mikroczip. Obecność mikroczipa ułatwia odnalezienie zwierzaka, jeśli się zgubi, bo po zaczipowaniu pies trafia do międzynarodowej bazy danych.
Naszym klientom oferujemy wspólny przejazd z psem do Chorwacji. Czas przejazdu został maksymalnie skrócony, a trasa zoptymalizowana, dzięki czemu droga zajmuje ok 12-15 godzin. Przejazd z psem do Chorwacji jest możliwy, bez względu na wagę zwierzęcia. Linie lotnicze wprowadzają bardzo duże ograniczenia, jeśli chodzi o transport zwierząt. W samolocie psa można trzymać na pokładzie (tylko zwierzęta do 8 kg, muszą one przez całą podróż odbyć w transporterze lub miękkiej torbie), w luku bagażowym lub luku bagażowym jako cargo (w luku zwierzęta zamykane są w specjalnych klatkach). Nie każdy właściciel swojego czworonoga - szczególnie ważącego więcej niż 8 kg - chce skazać swojego pupila na wiele godzin rozłąki i stres. Większość popularnych tanich linii lotniczych w ogóle nie zajmuje się przewozem zwierząt, z wyjątkiem psów przewodników. Specjalnie dla takich osób przygotowaliśmy usługę przejazdu z psem do Chorwacji.

Przejazd z kotem do Chorwacji

Przejazd z kotem do Chorwacji - jeśli chodzi o formalności - wygląda dokładnie tak samo, jak w przypadku przewozu psa do tego należącego do Unii Europejskiej państwa. Właściciele kotów na wakacje czy urlop w tym kraju powinni spakować koci paszport, a także książeczkę szczepień z aktualnym szczepieniem na wściekliznę. Kot, który ma przekroczyć chorwacją granicę, powinien być zaczipowany. Większość kotów mieści się w limicie wagowym do 8 kilogramów, dlatego można je zabrać ze sobą na pokład samolotu - jeśli regulamin danego przewoźnika na to zezwala. Przez całą drogą powinny być one zamknięte w transporterze lub miękkiej torbie.
Wybierając się na rodzinne wakacje do Chorwacji, nadal wiele osób stawia na transport drogą lądową. Dlaczego? Linie lotnicze wprowadzają duże ograniczenia, jeśli chodzi o wagę bagażu. Przykładowo w linii RyanAir - standardowym pakiecie, bez dodatkowo płatnych opcji - można wziąć ze sobą tylko 1 mały bagaż, który musi mieścić się pod siedzeniem pasażera z przodu. Na tygodniowy czy dwutygodniowy pobyt w Chorwacji jest to stanowczo za mało. Każda podróżująca z CroTour osoba może zabrać ze sobą bagaż do 35 kilogramów. Istnieje także możliwość wykupienia płatnego przewozu dodatkowego bagażu (np. walizki) lub roweru. Tani przewoźnicy, tacy jak RyanAir, nie zajmują się przewozem zwierząt - w przypadku osób, które planują wspólny przejazd z kotem do Chorwacji, przekreśla to możliwość skorzystania z ich usług. Warto zapoznać się z ofertą przejazdów drogą lądową - np. naszej firmy.

Cartrade © Copyright 2019