Rejsy - Żagle, jachty Chorwacja - CROTOUR

Rejsy, jachty i żagle w Chorwacji

CROTOUR

Chorwacja to popularny i chętnie wybierany przez Polaków kierunek rodzinnych wakacji lub urlopu ze znajomymi. Obszar ten idealnie nadaje się dla osób, które uwielbiają aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu i sporty wodne. Chorwacja jest zlokalizowana nad Morzem Adriatyckim, gdzie można pływać, a także uprawiać windsurfing, kitesurfing i nurkowanie. To także kraina wielu urokliwych jezior, np. słynnego Jeziora Plitwickiego, uznawanego za najlepsze wody na żagle na świecie.

Rejsy po Chorwacji

Rejsy po Chorwacji to popularna i chętnie wybierana forma spędzania czasu w tym kraju. Rejsy w Chorwacji organizowane są przez wiele firm i biur podróży. Z reguły odbywają się one w komfortowych katamaranach z klimatyzacją - wystarczy zarezerwować dla siebie lub swoich bliskich kabinę, by wypłynąć w rejs. Rejsy po Chorwacji - w zależności od trasy - mogą trwać np. tydzień, 10 lub 11 dni. Na chorwackiej mapie popularne punkty, gdzie przebiegają takie rejsy, to Dubrownik i inne dalmackie zakątki Morza Adriatyckiego. Istnieje także możliwość wykupienia krótkiej, jednodniowej wycieczki, w planie której znajduje się wycieczka do jakiegoś miejsca - np. Parku Narodowego - z krótkim rejsem łodzią. Rejsy po Chorwacji organizowane są na pokładach różnego rodzaju statków: np. katamaranu czy jachtu. Firmy, które organizują takie trasy, starannie planują, by przepływać koło atrakcyjnych miejsc, takich jak lawendowy Hvar, diabelskie wrota i inne małe wyspy, zatoczki oraz piękne wybrzeża.

Żagle w Chorwacji

Każdy, kto marzy o żeglowaniu po bezkresnych, morskich falach, powinien zdecydować się na żagle w Chorwacji. Kierunek ten jest chętnie wybierany przez miłośników tej aktywności, bo linia brzegowa Chorwacji liczy ponad 2000 kilometrów, a ponad tysiąc wysp i wysepek oraz urokliwych zatoczek są rajem dla żeglarzy. W zlokalizowanej nad Morzem Adriatyckim Chorwacji sezon żeglarski trwa od końcówki kwietnia aż do października.
Osoby, które nie lubią tłumu i chcą ominąć najgorętszy, wakacyjny sezon, mogą się wybrać na żagle w Chorwacji we wrześniu czy październiku. Jeszcze wtedy pogoda w tym kraju sprzyja oddaniu się w pełni tej aktywności. Żagle w Chorwacji to bardzo popularna forma spędzania wolnego czasu. Wybierając się na wakacje lub urlop, należy zaplanować z wyprzedzeniem żagle w Chorwacji. Często firmy, które organizują żagle lub wypożyczają jachty żaglowe, rezerwują je w cyklach tygodniowych, czyli np. od soboty do soboty. O wolny termin warto zapytać już na 2-3 miesiące przed planowaną podróżą. Na ostatnią chwilę i praktycznie z dnia na dzień można za to wypożyczyć mniejsze pojazdy wodne, takie jak motorówki czy pontony.

Jachty w Chorwacji

Pomysł na niezapomniany urlop lub rodzinne wakacje? Wybierz się na niezapomnianą wycieczkę jachtem po Chorwacji. Wiele firm oferuje czarter jachtów i łodzi motorowych, a także rejsy ze skipperem lub bez. Jachty w Chorwacji to opcja zarówno dla nowicjuszy, jak i osób zaawansowanych w sztuce sterowania jachtem czy katamaranem. Zwiedzanie Chorwacji podczas takiego rejsu to oryginalny pomysł na dotarcie do egzotycznych zakątków, wielu wysp, zatoczek oraz podziwianie perełek chorwackiej architektury, takich jak Split czy Dubrownik.
Czy do czarteru jachtu potrzebne są jakieś uprawnienia? Od 2015 roku w Chorwacji obowiązują takie przepisy, że na łodzie powyżej 9 metrów minimalnymi wymaganiami żeglarskimi w większości przypadków jest patent sternika morskiego oraz dokument operatora radia. Dla osób, które nie posiadają takich uprawnień, przygotowana została oferta rejsów ze sternikiem lub skipperem. W wyszukiwarkach, w których można znaleźć do wypożyczenia jachty żaglowe, jachty motorowe, katamarany i gulety, wystarczy zaznaczyć opcję “czarter ze skipperem”.

Cartrade © Copyright 2019