Jachty Chorwacja

Pomysł na aktywny wypoczynek? Jacht w Chorwacji!

Jacht w Chorwacji czy rejs po Morzu Adriatyckim to oryginalny pomysł na spędzenie rodzinnych wakacji lub urlopu ze swoją drugą połówką. Wiele firm wypożycza jachty oraz organizuje rejsy na luksusowych, bezpiecznych katamaranach z klimatyzacją. Rezerwacji można dokonać z dużym wyprzedzeniem, dzięki temu łatwiej zaplanować, jak spędzić swój wolny czas.

Aktywny wypoczynek nad wodą w Chorwacji

Rejsy w Chorwacji, jachty w Chorwacji oraz żagle w Chorwacji to popularny sposób na spędzanie wolnego czasu w tym państwie. Dlaczego? W Chorwacji jest bardzo dużo zbiorników wodnych, jezior, a także Morze Adriatyckie, na których to można uprawiać różnego rodzaju sporty wodne: pływać, nurkować, surfować. Inna opcja to pływanie na jachcie lub katamaranie po Chorwacji – tym sposobem można zwiedzić wiele zakątków, do których nie da się dotrzeć innymi sposobami. Wiele osób zdobywa pierwsze szlify w rejsach lub żegludze właśnie w Chorwacji – można tu zrobić wiele kursów i patentów (np. na jachtowego sternika morskiego czy żeglarza jachtowego). Pogoda w Polsce nie zawsze sprzyja, by podróżować drogą morską, Chorwacja ma korzystniejszą pogodę i wyższe temperatury, dzięki czemu można ją odwiedzać także poza sezonem wakacyjnym (nawet późną jesienią czy zimą) i wypłynąć w rejs po jej spokojnych, czystych wodach.

Czarter jachtów w Chorwacji

Na czym polega czarter jachtów w Chorwacji? Czarter – z definicji – oznacza umowę, którą zawiera usługobiorca i dostawca usług na nieregularny przewóz ładunków lub osób. Pojęcie to odnosi się także do czasowego wynajmu jachtów czy statków w celach rekreacyjnych lub komercyjnych – właśnie to znaczenie odnosi się do jachtów w Chorwacji.

Wiele serwisów oferuje czarter jachtów w Chorwacji, które można zarezerwować bez wychodzenia z domu i wygodnie przez internet. Atutem takich stron jest szeroki wybór łodzi (np. jacht żaglowy, łódź motorowa, katamaran skuter wodny, jacht luksusowy i inne). Do wyboru jest także żeglowanie ze sternikiem lub bez sternika (ta druga opcja idealna dla osób, które nie posiadają odpowiednich uprawnień). Inne parametry, które można ustawić w takich serwisach, to data od-do, producent łodzi, zasięg, moc, rok produkcji.

Jacht w Chorwacji, czyli aktywny i oryginalny wypoczynek

Na jacht w Chorwacji dla początkujących polecamy miesiące wakacyjne: czerwiec, lipiec oraz sierpień. Panuje wówczas taka pogoda i wiele tak silny wiatr, że bez trudu uda się dotrzeć do zaplanowanego celu podróży. Podczas rejsu jachtem po Chorwacji można robić sobie przystanki na zwiedzanie przeróżnych zabytków, wysp, parków i innych atrakcji. Warto jednak wiedzieć, że czarter jachtu w Chorwacji w okresie wakacyjnym jest dużo droższy niż poza sezonem – wariantem bardziej ekonomicznym są terminy na wiosnę lub jesień. Jacht czy katamaran pomieści nawet do 10-12 osób, a wtedy koszty dzielą się pomiędzy wszystkich podróżujących, dlatego polecamy zebrać jak największą grupę znajomych.

Opcja dla wygodnych to wykupienie gotowej wycieczki jachtem po Chorwacji. To doskonały pomysł na rodzinne wakacje, podróż poślubną lub firmowy wyjazd. Takie wycieczki są bardzo zróżnicowane pod kątem długości (trwają np. tydzień, 10 lub 14 dni), ceny, rodzaju jachtu i jego standardu oraz planu, co będzie zwiedzane podczas takiego rejsu.