Ile kosztuje podróż do Chorwacji busem?

Ile kosztuje podróż do Chorwacji busem? Przedstawiamy krótki poradnik dla osób planujących udanie się do tego malowniczego zakątka i wyjaśniamy, od czego zależy finalny koszt takiej podróży. Podpowiadamy także, czy w Chorwacji są winietki. 

Ile kosztuje podróż do Chorwacji busem i od czego zależy ta cena? 

Zazwyczaj na to, ile kosztuje podróż do Chorwacji busem, składa się kilka zmiennych. Do najważniejszych z nich zaliczyć można: 

  • miasto, w którym wsiada pasażer – większość przewoźników proponuje różne ceny dla osób wsiadających w różnych punktach na trasie do Chorwacji, 
  • podróż w jedną czy obie strony – z reguły – także w CroTour – kupienie przejazdu od razu w obie strony po prostu bardziej się opłaca, bo cena jest niższa, 
  • objętość bagażu – od tego, ile bagażu można spakować do busa, decyduje regulamin danego przewoźnika. W CroTour każdy podróżujący może spakować nawet do 35 kilogramów bagażu do jednej dużej walizki, co w zupełności wystarczy nawet na 2-tygodniowy wyjazd. Przekroczenie dozwolonego limitu wymagać będzie dopłaty, 
  • zniżki przy zakupie biletu online – w CroTour każdemu, kto kupuje bilet online, oferujemy 5% zniżki od ceny wyjściowej, 
  • inna cena dla zorganizowanej grupy – niektóre firmy przewozowe – w tym także nasza – oferują wynajem busa do Chorwacji dla grup. Wystarczy zebrać 7-8 chętnych osób i zgłosić się do nas, a przygotujemy indywidualną wycenę dla takiego przejazdu.

Ile kosztuje przejazd do Chorwacji z CroTour? 

Ile kosztuje przejazd do Chorwacji, gdy zdecydujesz się na podróż z nami? Cena zawsze jest stała – bez względu na punkt, w którym wysiadasz i miejsce docelowe, gdzie wysiadasz. Obecnie nasz cennik kształtuje się następująco:

  • przejazd w jedną stronę dla 1 osoby na trasie Polska-Chorwacja: 390 złotych lub 92 euro
  • przejazd w jedną stronę dla 1 osoby na trasie Chorwacja-Polska: 390 złotych lub 92 euro
  • przejazd w obie strony dla 1 osoby: 749 złotych lub 175 euro

Czy opłaca się jechać busem do Chorwacji?

Nie ma jednej, krótkiej odpowiedzi na pytanie, czy opłaca się jechać busem do Chorwacji. To rozwiązanie ma wiele mocnych stron, ale też kilka wad. Ogromnym atutem jest wygoda – wystarczy wsiąść do busa, a nasz kierowca zawiezie pasażera prosto do miejsca docelowego (gwarantuje to usługa transportu  door-to-door). Nie trzeba borykać się z różnymi formalnościami na lotnisku, odprawą paszportową i rygorystycznymi limitami wagowymi dla bagażu (szczególnie w tanich liniach lotniczych). 

Podróż busem – w odróżnieniu od pokonania trasy Polska-Chorwacja własnym samochodem osobowym – nie wymaga skupienia i koncentracji na drodze, można się zrelaksować, zdrzemnąć lub pogrążyć w ulubionej lekturze. Minusy? Podróż busem do Chorwacji trwa kilkanaście godzin – to dłużej niż samolotem, krócej niż autokarem i porównywalnie do jazdy prywatnym pojazdem. 

Winietki w Chorwacji

Wiele osób poszukuje w internecie informacji o tym, czy w Chorwacji są winietki – otóż nie ma. Jednak od tego, czy na drodze napotkamy na winiety, decyduje, jaką trasą obrał kierowca. Do wyboru z Polski są dwie opcje: trasa zachodnia oraz trasa wschodnia. Można zatem pokonać ten odcinek, jadąc przez Czechy, Austrię i Słowenię lub wybrać alternatywną trasę, wiodącą przez Słowację i Węgry (bardziej ekonomiczna, bo nie trzeba opłacać winiet). W samej Chorwacji przejazd autostradami jest płatny w modelu dokładnie takim samym jak w Polsce, tzn. pobierana na bramce opłata zależy od kategorii pojazdu i długości przejechanego odcinka.