Ile jest kilometrów z Polski do Chorwacji?

Ile kilometrów z Polski do Chorwacji liczy trasa naszego busa? Wszystko zależy od tego, gdzie leży stacja początkowa oraz do którego chorwackiego miasta planuje dotrzeć pasażer. Koniec trasy w tym państwie nad Morzem Adriatyckim to Makarska, a początek to Kraków.

Ile jest kilometrów z Polski do Chorwacji?

Odpowiedź na pytanie, ile kilometrów z Polski do Chorwacji liczy trasa naszego busa, zależy od tego, w jakim polskim mieście wsiada pasażer. Bus CroTour wyjeżdża z Krakowa i może zatrzymać się na trasie w miejscach, takich jak Wieliczka, Katowice, Olkusz, Sosnowiec, Bytom, Wodzisław Śląski i Jaworzno. 

Stacją końcową w Chorwacji jest Makarska, więc w ten sposób przeliczymy odległości, ile jest kilometrów z Polski do Chorwacji. Dane te – podając za mapami Google – zostały obliczone dla tras samochodowych i wiodą one przez europejską trasę E71. 

  • Kraków – Makarska 1267,3 km
  • Wieliczka – Makarska 1282,9 km
  • Katowice – Makarska 1194,1 km
  • Olkusz – Makarska 1236,1 km
  • Sosnowiec – Makarska 1199,8 km
  • Bytom – Makarska 1190,4 km
  • Wodzisław Śląski – Makarska 1133,5 km
  • Jaworzno – Makarska 1214,4 km

Jak widać na powyższych przykładach różnice w odległościach w polskich miastach są naprawdę niewielkie i nie przekraczają one około godziny jazdy. 

Naszym pasażerom umożliwiamy także zatrzymanie się w dowolnym, chorwackim mieście, leżącym na trasie pomiędzy Zadarem a Gradacem. Wówczas te szacunkowe odległości to: 

  • Kraków – Gradac – 1327,0 km
  • Kraków – Split – 1217,3 km

Dlaczego Chorwacja?

Chorwacja to niezwykle popularny i chętnie wybierany przez Polaków kierunek. Powody, dlaczego tak chętnie stawiamy na to państwo, to bliska odległość od naszego kraju, możliwa do pokonania drogą lądową, a także atrakcyjne ceny w porównaniu do innych zagranicznych kurortów (np. Hiszpanii czy Włoch). Chorwacja to raj dla amatorów wodnych szaleństw, smacznej i zdrowej kuchni śródziemnomorskiej (w sezonie królują świeże ryby i owoce morza) i aktywnego wypoczynku (np. podczas trekkingu lub spływu kajakowego). To także idealna opcja dla osób, które chcą zakosztować klubowego, nocnego życia lub obejrzeć wschód słońca na jednej z chorwackich plaż. Państwo to wybierają zarówno rodziny z dziećmi, jak i grupy studentów lub pary na romantyczne wakacje. Czarter jachtu czy rejs po tamtejszych wodach to doskonała atrakcja na niezapomniany wieczór kawalerski lub panieński. 

Chorwacja – trasa naszego busa wiedzie przez większość najpopularniejszych i najbardziej malowniczych zakątków tego państwa, ulokowanego nad Morzem Adriatyckim. Naszym pasażerom oferujemy m.in. dojazd do miast, takich jak Split, Gradac czy Makarska. Proponujemy także wygodny transport door-to-door, czyli spod drzwi do wskazanego przez pasażera adresu. Jest to niezwykle komfortowe i spersonalizowane rozwiązanie – nie trzeba martwić się o dojazd do miejsca noclegu (szczególnie mając dużo bagaży). 

Chorwacja –  ile to km z Polski? Podsumowanie

Chorwacja – ile km liczy trasa z Polski? W zależności od tego, jakie jest miejsce początkowe, w przypadku miejscowości z terenów województw małopolskiego i śląskiego jest to około 1100-1200 kilometrów. Nasz bus CroTour pokonuje tę odległość zwyczajowo w 12-15 godzin, czyli około dwa razy szybciej niż autokar. Warto postawić na transport naszą linią, by móc swobodnie wypocząć i całkowicie się zrelaksować. Zamiast prowadzić samodzielnie samochód, co szczególnie w sezonie letnim jest bardzo uciążliwe i niekomfortowe lub wykupić znacznie droższy lot (z dużymi ograniczeniami odnośnie bagażu) lepiej zdecydować na podróż w kameralnym, klimatyzowanym busie.