Chorwacja

Ile się jedzie do Chorwacji busem CroTour?

Wielu Polaków chętnie wybiera się na wakacje lub urlop do tego malowniczego zakątka, ulokowanego nad Morzem Adriatyckim. Opcje, by się tam dostać, to droga lądowa lub lot.  Ile się jedzie do Chorwacji busem CroTour i dla kogo będzie to najlepsze rozwiązanie? Dlaczego warto wybrać podróż z nami, a nie autokarem czy prywatnym samochodem? Na te i inne pytania odpowiadamy w najnowszym wpisie blogowym. 

Ile się jedzie do Chorwacji busem CroTour?

Odpowiedź na pytanie, ile się jedzie do Chorwacji busem CroTour, zależy od tego, w którym polskim mieście wsiada pasażer. Ostrożnie szacujemy, że pokonanie trasy ze Śląska do Makarskiej zajmuje 12-15 godzin. Poza stacją początkową, znaczenie mają także warunki na drodze, intensywność ruchu ulicznego i niespodziewane sytuacje, takie jak wypadek i powstający w jego wyniku korek. Na finalny czas, ile podróżujący spędzą w busie, ma także wpływ liczba stacji po drodze, w których wsiadają kolejne osoby – im więcej takich zatrzymań, tym podróż się wydłuża o kolejne minuty. 

Ile się jedzie do Chorwacji autokarem?

Odpowiedź na pytanie, ile się jedzie do Chorwacji autokarem, także w dużej mierze zależy od stacji początkowej. Jednak gołym okiem widać, że jest to znacznie dłuższa podróż niż naszym busem. Pokonanie trasy z Krakowa do Makarskiej zajmuje średnio 22 godzin, z Warszawy około 23 godziny. Jest to niemal dwa razy więcej niż dojazd do Chorwacji z nami. Swego czasu zaplanowane, zagraniczne wycieczki autokarowe cieszyły się sporym powodzeniem. Sytuacja zmieniła się, gdy na rynek usług transportowych weszły nowoczesne modele busów, w których jest porównywalnie tyle miejsca, co w pełnowymiarowym autokarze. Dziś mając zatem do wyboru bus lub autokar, wiele osób zdecyduje się na szybką, klimatyzowaną i komfortową opcję pierwszą.

Ile się jedzie do Chorwacji prywatnym samochodem?

Według trasy wyznaczonej przez Google, pokonanie odcinka Kraków-Makarska w Chorwacji prywatnym samochodem zajmie około 12 godzin i 45 minut – jest to ponad 1260 kilometrów do pokonania. Podróżowanie prywatnym samochodem ma oczywiście swoje zalety (dowolna liczba postojów, indywidualnie zaplanowana trasa, kameralne towarzystwo), jednak nie każdy – szczególnie w sezonie letnim, gdy temperatury są bardzo wysokie – chce spędzić za kierownicą aż tyle czasu i będzie w stanie prowadzić pojazd w pełni skupiony i skoncentrowany na drodze. By wyjazd – z rodziną, przyjaciółki, zespołem z firmy – był prawdziwym wypoczynkiem i wytchnieniem, zdecydowanie lepszą opcją jest, by wsiąść do busa czy autokaru i wysiąść w miejscu docelowym, czyli malowniczej Chorwacji. 

Podróż do Chorwacji drogą lądową – dla kogo to najlepsza opcja?

Dojazd do Chorwacji busem, autokarem czy prywatnym samochodem to idealna opcja dla osób, które cierpią na strach przed lataniem. Szacuje się, że aż jedna na cztery osoby odczuwa ten strach o różnym natężeniu – niekiedy tak dużym, że uniemożliwia przemieszczanie się tym sposobem. Podróż do Chorwacji drogą lądową to także doskonałe rozwiązanie dla seniorów lub osób, które mają barierę językową i nie znają języków obcych lub też trudno im poradzić sobie z formalnościami na lotnisku. Wybór takiej metody dostania się do Chorwacji to również plan dla podróżujących z dużą liczbą bagaży lub sprzętem sportowym (np. rowerem czy akcesoriami do uprawiania sportów wodnych). W busie CroTour każdy pasażer może zabrać ze sobą nieodpłatnie aż 35 kilogramów – jest to znacznie więcej niż w większości linii lotniczych. Ciężko spakować się na wyjazd – szczególnie w większym gronie lub z małym dzieckiem – mając ograniczenia wagowe, które narzucają linie lotnicze. Niewątpliwym atutem podróży do Chorwacji drogą lądową jest także fakt, że jest po prostu jest tańsza niż lot.